День захисника України, День українського козацтва

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, а віднедавна ще й – День захисника України.

     Розпочнем із Дня Захисника України  - це наймолодше свято яке було затверджене 14 жовтня 2019 року, цей день є офіційним вихідним. Ось уже 7-мий рік ми відзначаємо це свято.
     Друге не менш важливе свято –
 День українського козацтва, це свято співпадає зі святом Присвятої Богородиці, бо козаки вважали Богоматір своєю захисницею та покровителькою. Головна церква українських козаків завжди була на честь Покрови. Від самого початку козаками були виключно вільні люди. На Запорізькій Січі головними принципами були свобода і рівність – усі мали рівні права та обов’язки. Козак в українській культурі – був завжди воїном, який служить своїй Батьківщині, боронить віру, гідність та звичаї всього українського народу.

 

   І ще одне із головних осінніх церковних свят Велике свято Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, яке святкувалося і святкується щороку 14 жовтня. Встановлене воно на згадку про дивовижну появу Богоматері віруючим. В цей день багато віруючих відправляється до церкви на богослужіння.

 

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві Президент України підписав Указ “Про День захисника України” від 14.10.2014 року № 806, встановивши День захисника України – свято, яке щорічно відзначається 14 жовтня.

Вчитель історії (Поліщук Ю.В.) провела  серед  учнів 1-8 класів  змагання «Покрова – день українського козацтва». Учні з задоволенням  і завзяттям  брали участь у змаганнях і намить відчули себе маленькими козачатами, також  класними керівниками (Сич Л.С., Нич Л.С., Цвігун Н.Д.  )для учнів 1-4 класів була підготовнела година спілкування «Ми діти козацького роду», також здобувачі освіти  вшанували пам'ять загиблим захисникам ООС поклавши квіти біля  меморіальної  дошоки.